Anasayfa    Hakkımda    Yazılar    Galeri    Videolar    Yorumlar    Duyurular    Blog    İletişim      
GÜNEY AMERİKA SİNEMASINDAN...


BİRKAÇ FİLM ÜZERİNE...

   GÜNEY AMERİKA SİNEMASINDAN...


Arjantin Hikayeleri(Historias Minimas),Carlos Sorin,2002,Arjantin

80 yaşındaki Don Justo, kayıp köpeğinin peşinden otostopla bir yolculuğa çıkar. Seyyar satıcı Roberto, etkilemek istediği kadının çocuğu için bir doğum günü pastası siparişi verir. Fakat bu güzel davranış beklemediği sürprizler açacaktır başına. Maria Flores, yiyecek yemek bulamazken bir yarışma programına katılacaktır.
Farklı öyküleri ve beklentileri olan bu insanların yolu, Patagonya’nın ıssız ve tenha duraklarında kesişir.Benim keyifle izlediğim filmlerden biri. bir kez ^Türkiye'de izledim. Buones Aires'teki arkadaşalarıma bir Arjantin filmi izlemek istediğimi söyleyince bu filmi önerdiler. izlediğimi söyleyince çok şaşırdılar. Bir kez de filmin geçtiği ülkede filmi buralı arakadaşlarımla izleme fırsatı buldum. aynı keyifle izledim. Son derece basit hikayeler ama öyle etkileyici ki..Belki de güzel filmler basit hikayelerden çıkıyordur. Hikaye basit ama çok katmanlı. kazıdıkça başka birşey buluyorsunuz.Aslında benim sevdiğim sinema bu.


Juan Pablo Rebello,Pablo Stoll,2004,Uruguay


Jacobo, Uruguay Montevideo’da kendi halinde yaşayan 60 yaşında bir adamdır. Hayatını dolduran iki şey vardır: eski püskü çorap fabrikası ve 20 yıldır yüzünü görmediği kardeşi. Sağ kolu Marta ile kurdukları düzen, işlerinin her zaman yolunda gitmesini sağlamaktadır.iki kişilik bir yalnızlık, değişim ve dönüşüm hikayesi.Yine basit bir hikaye.Derinlikli bir anlatım. Çok ama çok etkileyici.GÜNEY AMERİKA SİNEMASINDAN...
3692


Yorumlar

Yazan : necdet özkesen
18.6.2016
çalışmalarınızı taktirle karşılıyorum
“An” dokunulmaz ve uçucudur! An, bu yüzden zamanın en önemli değer ölçütüdür. Fotoğrafın “altın ölçeğinde” ana dokunmak, yaşamın farkında olmakla eş anlamlıdır.

Ahmet Önel


  YUNAN ADALARI
  AVRUPA
  ÜRDÜN
  DOĞA BİZİMDİR
  KÜBA
  KUZEY HİNDİSTAN
  AMERİKA
  GÜNEY AMERİKA
  TÜRKİYE'DEN
  EGENİN KIYISINDAN
  BİRKAÇ FİLM ÜZERİNE...
  ORADAN BURADAN
  Galeri
      LİZBON
      ÜRDÜN/ PETRA
      KÜBA
      ÇOCUK OLMAK
      HİNDİSTAN
      BARCELONA
      GÜNEY AMERİKA
      AMERİKA
      AVRUPA
      YUNAN ADALARI
      FOÇA
      DOĞADAN
      AYVALIK
      KARS
      MARDİN

© Ekim 2015, GuzinTumer.com